CAN-AM ZAČENJA 2021 Z DAKARJEM

Nazaj na seznam

04.01.2021

Voznik Can-Am Maverick, Casey Currie, je na uglednem rallyju Dakar januarja zasedel prvo mesto v kategorij side-by-side, s čimer je tretje leto zapored Off-road vozilo Can-Am prvo prečkalo ciljno črto na najtežji dirki na svetu.

Valcourt, Quebec, Kanada, 3. januar 2021 – Pred skoraj enim letom je Can-Am že tretje leto zapored zmagal na rallyju Dakar. Danes, ko se začenja najtežja dirka, je Can-Am dobro pripravljen, saj sodeluje več kot 30 vozil Maverick, ki se soočajo z izzivi 58 sodelujočih SSV-jev. In z rekordnim letom 2020 na dirkališčih po svetu, kaže Can-Am svoj zagon bolj kot kdaj koli prej.

"2020 je bilo neverjetno leto za dirke Can-Am Off-Road," je rekel Bernard Guy, višji podpredsednik globalne strategije izdelkov pri BRP. »Rezultati govorijo sami zase. Podobno kot proizvajalci avtomobilov, ki sodelujejo z F1 ali NASCAR, so dirke ključni znak za naše izdelke. Dinamiko in zmogljivost vozila opazujemo in preizkušamo v najtežjih pogojih, nato pa vzamemo isto zmagovalno formulo in jo uporabimo v celotni zasedbi, ne glede na to, ali se uporablja na progi, v službi ali s prijatelji in družino."

Toliko Podiumov
Letos je v produkcijskih kategorijah dirk UTV Turbo prevladoval Can-Am Maverick in njegovi profesionalni ter amaterski dirkači. Can-Am Maverick je od priznanega rallyja Dakar januarja do prvenstva SCORE Pro UTV decembra, v krog zmagovalcev pripeljal široko in raznoliko skupino dirkačev, ki so na tej poti ustvarjali zgodovino.

Utrinki iz celega sveta:
• Casey Currie in sovoznik Sean Berriman sta postala prva Američana, ki sta rally Dakar dobila na štirih kolesih. V 12 dneh sta premagala napornih 7.500 km in pokazala neverjetno zmogljivost, žilavost in zanesljivost Mavericka.
• Hunter Miller je osvojil Ultra4 King of the Hammers, ki je na dirki, imenovani "Najtežja enodnevna terenska dirka na planetu", vodil stopničke za Mavericka - kar ni pretiravanje.
• Phil Blurton je osvojil sezonsko dirko Best in the Desert Championship.
• Matt Burroughs je osvojil sezonsko dirko SCORE
• Corry Weller je zmagal v sezonski dirki Lucas Oil Off Road Racing Series
• Toby Price je zmagal na Goondiwindi 400, naporni dirki na 400 km v Avstraliji.
• Denisio Casarini Filho in Ivo Renato Mayer sta zmagala na Rally dos Sertões v Braziliji.

Da bi tekmovali (in zmagali) proti konkurenci svetovnega razreda, dirkači Can-Am štartajo točno tam, kjer običajni voznik: s Can-Am Maverickom.

"Razvoj naših vozil poteka od voznika navzdol in ustvarjamo stroje, ki ustrezajo njihovim najrazličnejšim potrebam," pravi Jean-François Leclerc, vodja dirke BRP. "Dejstvo, da lahko Maverick doseže tako neverjetne rezultate na vseh področjih na najtežjih stezah na svetu pomeni, da je zgrajen za premagovanje vseh izzivov, ki jih postavljajo vozniki ob koncu tedna."

Ljudje, ki iščejo vozilo, ki se bo spoprijelo z najtežjimi tereni, oddaljenimi pogledi in razburljivimi potmi, se lahko zanesejo na zmagovalna vozila najtežjih terenskih dirk na svetu. Dirke skoraj vsak konec tedna kažejo na osupljivo trdnost in prilagodljivost Mavericka. Ne glede na to, ali vozniki iščejo vznemirjenje na skalah ali blatu ali lastniki zemljišč, ki potrebujejo vozilo, ki lahko opravlja težko delo kot oni, je to mogoče storiti z zaupanjem v stroj Can-Am, zgrajen za premagovanje najhujših pogojev.

Can-Am ima pravi stroj, del ali dodatno opremo, s katero lahko kar najbolje izkoristite vse, kar zahtevate od svoje naprave. Za več tehničnih podrobnosti in specifikacij izdelkov ter informacije o celotni paleti terenskih vozil Can-Am obiščite https://www.brp-world.com/si/sl/znamke/can-am-off-road.html