Can-Am Side-by-Side je že tretje leto zapored zmagal na dirki v Savdski Arabiji

Nazaj na seznam

17.01.2020

Can-Am Side-by-Side vozilo je že tretje leto zapored s svojim Can-Am terenskimi vozili prehitel konkurenco na priznanem Rally Dakarju - najtežji dirki na svetu. Poleg zmage v kategoriji bočnih vozil so vozila Can-Am prečkala ciljno črto na vseh 20 najboljših mestih, kjer so prevladovali v konkurenci od začetka do cilja.

BRP je znan po svojih vrhunskih inovacijah, zmogljivosti in zanesljivosti enot, zato vozniki po vsem svetu izbirajo terenska vozila Can-Am. Zadovoljijo potrebe voznika, ki želi voziti v pravljični naravi severne Savdske Arabije in hkrati zahtevnim terenom, ki na rob omejitev potisne dirkača in stroj.

Can-Am Maverick linija je zasnovana od voznika navzdol, da bi povečala ravno te omejitve. Gledalci so si v živo lahko ogledali tekmovanje pred kratkim na Rallyu Dakar 2020, kjer so prevozili napornih 9.000 km v 12-dnevni dirki po puščavi Savdske Arabije. Rally privabi najboljše voznike in ekipe z vsega sveta. Can-Am je izpolnil nalogo neverjetno dobro in ves čas premagoval težke razmere, ki so bile na poti.

Can-Am prevladuje v kategoriji Side-by-Side.
•Prvo mesto. Casey Currie (Kalifornija, ZDA) in sovoznik Sean Berriman (Las Vegas, ZDA) iz dirkaške ekipe Monster Energy Can-Am sta zasedla prvo mesto, in zmagala za 39 min.
• Can-Am zasedel vse tri stopničke. Vozila Can-Am so drugo leto zapored končala na prvih treh mestih.
• Splošna prevlada. Kar 29 od 31 najboljših dirkačev je vozilo vozila Can-Am.

"Neverjetno je domov prinesti pokal za mojo ekipo, vključno z ljudmi v Can-Amu," je dejal Currie. "Toliko dela je bilo potrebnega za to, in naš Can-Am Maverick X rs je bil zver. Njegova kombinacija učinkovitosti, zanesljivosti in vodljivosti je ravno tisto, kar je potrebno, da tekmujete proti najboljšim in tudi zmagate. Kdor hrepeni po vrhunskih zmogljivostih - tako med vikendi, kot profesionalnimi dirkači - mora voziti Can-Am. "

Med člani svetovne dirkaške ekipe Monster Energy Can-Am poleg Currieja sodita še Reinaldo Varela (Brazilija), ki je končal na 9. mestu in Gerard Farres (Španija), ki je končal na 11. mestu. Vsi trije so uspešni dirkači.

»Terenska vozila Can-Am še naprej dokazujejo svojo prevlado v vseh razmerah po svetu in ne upočasnjujemo« je dejal Marc R. Lacroix, direktor Ski-Doo, Sea-Doo in Can-Am ORV Marketing in BRP Športni marketing. "Od dirk ali voženj okoli sipin med vikendi, do lahkotne vožnje in premikanja mej med lovom je celotna Can-Am linija zasnovana tako, da se dviga nad konkurenco."

Septembra 2015 se je predsednik uprave BRP José Boisjoli zavezal, da bo vsakih šest mesecev v štirih letih razkril novo vozilo Can-Am side-by-side. Od takrat je Can-Am industrijo prevzel vihar. Linija Can-Am Maverick je bila del tega načrta, v zadnjem času pa blagovna znamka širi svojo uporabno-rekreacijsko ponudbo s priznano Can-Am Defender linijo vozil side-by-side. Can-Am Defender je zasnovan tako, da izboljša življenje lovcev, kmetov in lastnikov zemljišč, ki potrebujejo težaven stroj, da opravijo delo, hkrati pa potrebujejo tudi vožnjo, ki je sposobna prinesti neverjetne pustolovščine s prijatelji in družino.